10 důvodů, proč vyměnit stará okna za nová plastová, dřevěná nebo hliníková

Náklady za energie jsou stále významnou položkou v rozpočtech českých domácností. Proto k zateplení domů a bytů kvůli úspoře energií přistupuje mnoho majitelů. Vyznamná část tepla může unikat starými netěsnícími okny. Podle odborníků se v některých případech jedná až o 25 procent celkových tepelných ztrát. Pak je jediným správným řešením jejich výměna.

Teplo uniká jak skly, která tvoří kolem 80 procent plochy okna, tak kolem rámů, které u starých oken netěsní nebo jsou špatně osazené v plášti budovy.

Pokud tedy máte v bytě nebo domě stará okna, která se rosí a skrz rámy profukuje, stojí jistě za to popřemýšlet o jejich výměně za moderní variantu s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Nabídka materiálů, dekorů a provedení je opravdu bohatá!

V MH-stavebnictví se od 90. let zabýváme výměnou starých oken za nová s kvalitními technickými parametry. Nabízíme prověřené značky plastových, dřevěných i hliníkových oken.

Z jakého materiálu vybrat nová okna?

Zda se rozhodnete pro nová okna ze dřeva, nebo dáte přednost oknům plastovým či hliníkovým, záleží jen na Vašich požadavcích a finančních možnostech. Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme vybrat okna vhodná právě pro Vás a Vaší nemovitost.

Z hlediska designu jsou bezesporu nejkrásnější okna ze dřeva. Přírodní materiál zkrátka nic nenahradí. Možná si ale říkáte, že dřevo nic nevydrží a o okna se budete muset každý rok starat. Tomu tak ale u moderních oken už není. Dřevěná okna (eurookna), která vám dodáme a namontujeme, se vyrábí z pečlivě tříděného a kvalitního borovicového, mahagonového (meranti) nebo dubového lepeného vrstvového dřeva. Při správné údržbě tak vydrží desítky let.

Tip: hledáte okna, která nevyžadují žádnou údržbu? Tomuto požadavku vyhoví kvalitní PVC plastová okna.

Pokud hledáte okna, která budou hezky vypadat a přitom budou bezúdržbová, jistě Vašim požadavkům vyhoví okna z kvalitního plastu (PVC). Právě plastová okna si lidé do svých domovů v posledních letech dávají nejčastěji. Důvodem je jejich bezúdržbovost a také nižší cena, která bývá nižší o cca 50 procent oproti oknům ze dřeva. Pokud máte obavy, že plastové okno nebude pěkně vypadat na Vašem domě, můžeme Vás ujistit, že se dnes kromě bílého plastu dělají okna v imitaci mnoha dřevěných dekorů, u kterých na první pohled nepoznáte, že jsou plastová.

Hliníkovo-dřevěná okna vynikají extrémní životností.  Spojují v sobě výhody obou materiálů - přírodní vzhled dřeva v interiéru a moderní design i vysokou životnost v exteriéru. Dřevo oknům dodává na pevnosti a robustnosti, hliníkové opláštění z vnější strany zajistí odolnost proti působení povětrnostních vlivů. Hliníkovo-dřevěná eurookna jsou vhodná pro moderní stavby, kde barevné provedení hliníkového pláště ladí s moderním provedením fasády. Z vnitřní strany jsou okna dřevěná, zajišťují příjemnou pohodu pro bydlení. 

Plast, dřevo nebo hliník?

Detail plastového okna Rehau Dřevo-hliníková okna
Dřevěná okna vyhoví náročným
požadavkům na tvar
I plastová okna mohou vypadat prestižně Detail dřevo-hliníkového okna

10 důvodů, proč vyměnit stará okna za nová

  1. Ušetříte za vytápění - úspora na nákladech může činit i 40 %.
  2. Komfortní obsluha - nová okna vynikají kvalitním zpracováním, takže se s okny manipulujete bez námahy a dovírání je velmi snadné. 
  3. Na pořízení nových oken můžete získat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám.
  4. Snížíte riziko vzniku plísní - netěsnící okna se rosí, voda se drží na rámech a stéká do interiéru, což je ideální prostředí pro vznik a rozvoj nebezpečných plísní.
  5. Vdechnete svému domu nový a moderní vzhled - okna působí atraktivním dojmem a dokonale souzní s moderním charakterem interiéru.
  6. Zvýšíte hodnotu své nemovitosti - investice do nových oken zhodnotí Váš dům nebo byt.
  7. Menší nároky na údržbu - v případě plastových či dřevo-hliníkových oken jsou náklady na údržbu nulové, a i kvalitní dřevěná okna nemusíte natírat každým rokem - při troše péče Vám vydrží desítky let.
  8. Lepší zvuková izolace - okna nabízíme i v provedení s izolačními trojskly, která jsou ideální do bytů v hlučných oblastech (rušné silnice, centra měst a pěších zón apod.).
  9. Nová okna snadno vybavíte dalšími doplňky - kromě široké nabídky různých designů okenního kování můžete vybírat také další příslušenství, jako jsou žaluzie, předokenní rolety nebo sítě proti hmyzu.
  10. Vyšší bezpečí - kvalitní dřevěná nebo dřevo-hliníková okna ochrání před nechtěnou návštěvou. Okna můžete také vybavit bezpečnostními fóliemi, které zabrání rozbití skleněné výplně.

Máte otázky ohledně výběru vhodného typu nových oken? Napište nám.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Výhody zateplené fasády v létě

Výhody zateplené fasády v létě

28. 05. 2018
Je výhodné zateplení domů i v létě? Má smysl zateplovat? Přečtěte si o tomto tématu víc.

Celá novinka

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

09. 05. 2018
Od února 2018 je možné žádat o nové dotace na zateplení bytových domů v rámci výzvy č. 78 IROP. Přečtěte si více o této dotaci. 

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízského
533 03 DAŠICE

Tel.: +466 951 558
        +466 951 458
Mobil: +420 602 449 376
            +420 777 823 660
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby