Jak bojovat doma s plísní?

Plíseň se v době vlhkého a chladného počasí stává čím dál časteji nezvaným hostem mnoha bytů a domů. Nejde jen o nevzhledné skrvny a chlupaté stěny, ale také o zdraví nebezpečný organismus, který se podílí na různých zdravotních problémech. Jak s vlhkostí, která způsobuje plísně na zdech, kolem oken či dveří, účinně bojovat? Přečtěte si náš článek.

Větrejte o sto šest

Plíseň vzniká nejčastěji tam, kde se málo větrá. Vlhkost, která se v bytě nebo domě tvoří, se musí dostat také ven. Proto je potřeba denně větrat a to nejlépe v zimě prudcev létě klidně celé dny. Pokud okolí nedovoluje celodenní větrání nebo z jiného důvodu nemůžete mít otevřené okno, vsaďte na mikroventilaci, kterou disponují každá kvalitní plastová okna.

Jak ovšem udržet zdravé ovzduší v místnostech, kde ani okna nejsou? Koupelny či kuchyně bez oken vyžadují účinnou ventilaci, bez které boj s plísní nevyhrají. V kuchyni by měla běžet digestoř s odtahem a v koupelně výkonné odvětrávání.

Plíseň nepodporujte

Pořiďte si kvalitní oknazateplení domu a zbavte se plísně jednou pro vždy.

Při každém vaření či sprchování vytváříme další a další vlhkost. Neznamená to samozřejmě, že nejlepší bude když se přestanete koupat a vařit. Pokaždé byste však měli myslet na odsávání. To znamená při sprchování zapnout odvětrávání a při vaření používat digestoř. Tu velká čast z nás vůbec nevyužívá, a to většinou pro svou hlučnost. V takovém případě sáhněte po kvalitnější digestoři, která vás při práci neobtěžuje a odsávejte jak jen to je možné. Jedině tak přestanete vytvářet další plíseň.

Dezinfikujte a uklízejte

V domácnostech, kde se málo uklízí a odpadky se vynášejí jen jednou za čas, se plísně tvoří mnohem snáze. Nezapomínejte pravidelně dezinfikovat ledničku a mrazák a v případě, že už se plíseň objevila, zahajte také účinný chemický protiútok. V případě stěn vsaďte například na staré dobré Savo.

Řeště příčinu

Abyste se nemuseli dnes a denně znovu pouštět do opakovaného likvidování plísně, bude potřeba zaměřit se na to, kde je vlastně počáteční problém. Pokud uklízíte, větráte a odsáváte, může být příčina jinde. Nejen nekvalitní okna či nedostatečné větrání způsobují plíseň. Svůj velký podíl na plísni nese také špatná izolace a zateplení fasády či střechy. Poraďte se s odborníky a zbavte se plísně jednou pro vždy.

Na závěr... Desatero úspěšného boje s plísní

  • Větrejte

  • Mějte kvalitní okna

  • Odsávejte

  • Vsaďte na kvalitní izolaci

  • Uklízejte a vynášejte odpadky včas

  • Používejte odvlhčovače vzduchu

  • Pokud to není nutné, nesušte prádlo v bytě

  • Použijte hydroizolační nátěr

  • Nedávejte nábytek bezprostředně ke zdi

  • Udržujte optimální teplotu v bytě (okolo 21 °C)

Pokud potřebujete kvalitní izolaci a nová okna, která vám pomohou vyhrát boj s plísní, na nic nečekejte a napište nám.

Potřebujte poradit nebo máte zájem o realizaci? Napište nám.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Výhody zateplené fasády v létě

Výhody zateplené fasády v létě

28. 05. 2018
Je výhodné zateplení domů i v létě? Má smysl zateplovat? Přečtěte si o tomto tématu víc.

Celá novinka

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

09. 05. 2018
Od února 2018 je možné žádat o nové dotace na zateplení bytových domů v rámci výzvy č. 78 IROP. Přečtěte si více o této dotaci. 

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízského
533 03 DAŠICE

Tel.: +466 951 558
        +466 951 458
Mobil: +420 602 449 376
            +420 777 823 660
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby