Moderní zdicí materiály: jaké jsou jejich vlastnosti?

Stavíme zděné domy na klíč. Kontaktujte nás a bydlete za 4 měsíce.

Každý stavebník řeší materiál, ze kterého bude dům postavený. Řeší jeho složení, tepelný odpor, zvukotěsnost, požární odolnost a další technické parametry. V neposlední řadě ho také zajímá, z čeho je onen materiál vyrobený a jak se bude chovat v průběhu let.

Pokud se ve zdicích materiálech stavebník neorientuje, je většinou zmatený a ze všech informací od výrobců mu jde hlava kolem. Proto jsme tu my. Abychom vám poradili, jaký zdicí materiál bude nejvíce vyhovovat právě vašim potřebám. Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled stavebních materiálů, kterému porozumí každý laik.

Na svém domě můžete po letech skoro všechno vyměnit. Zdivo však nikoliv. Proto je velmi důležité, jaký stavební systém vyberete. Cena materiálu na hrubou stavbu představuje zhruba 9-12 % z celkové ceny domu.

Stavíme zděné domy na klíč:

Novostavba na klíč Novostavba v Moravanském

Pórobeton a cihly jsou nejvyužívanějšími materiály

V našich končinách má cihla velkou tradici a považujeme ji za tradiční zdicí materiál. Velké oblibě se ale těší také pórobeton neboli lehčený beton. Oba typy těchto stavebních systémů se mohou pyšnit vynikajícími technickými parametry, které jsou mnohdy srovnatelné. Na otázku, zda zvolit pórobeton, nebo cihlu, tak neexistuje jednoznačná odpověď.

  • Pórobeton - Lehčený beton se využívá jak pro rekonstrukce (nezatěžuje tolik stávající konstrukci), tak pro novostavby. Nejznámějším výrobcem pórobetonu u nás je YtongPorfix. Je ideálním stavebním materiálem pro nízkoenergetické domy, a to i vpřípadě, že nechcete dům zateplovat. Konkrétní technické parametry uvádí vždy výrobce stavebního systému. Práce s pórobetonem je velmi rychlá a přesná, nedochází tak k tvorbě tepelných mostů, které často vznikají právě kvůli nerovnostem tvárnic. Materiál se snadno opracovává, což oceníte hlavně při instalaci elektrických kabelů, vodovodních rozvodů apod.
  • Cihla - Plná cihla, jak ji známe z dřívějších dob, se dnes na novostavby již nepoužívá. Nyní se staví z tzv. cihelných bloků (nejznámější Heluz, Porotherm). Duté cihelné bloky dobře izolují (vzduch v dutinách izoluje teplo) a taktéž se mohou používat bez dodatečného zateplení. Vybrané typy cihel mají dokonce vnitřní zateplení, kdy jsou dutiny vyplněné izolantem. Moderní cihelné bloky mají vybroušená pera a drážky, aby do sebe dokonale zapadaly.

Toto jsou samozřejmě pouze nejznámější zdicí systémy. Na trhu jsou k dostání například dílce z keramického betonu, systémy ztraceného bednění z štěpkocementových desek, sendvičové systémy nebo třeba systémy z expandovaného polystyrenu.


Ať už se rozhodnete pro stavbu z jakéhokoliv materiálu, vždy záleží na správném technologickém postupu zdění. Jedině tak si materiál zachová svoje „papírové" parametry. Dům stavíte na celý život, proto ho raději svěřte do rukou profesionálů

Chcete se poradit, z jakého zdicího systému stavět? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Zateplení s dotací Nová zelená úsporám

Zateplení s dotací Nová zelená úsporám

27. 10. 2017
Věděli jste, že za vás kompletně vyřídíme získání dotace Nová zelená úsporám na zateplení vašeho domu? Přečtete si více. 

Celá novinka

Proč zvolit nábytek na míru?

Proč zvolit nábytek na míru?

03. 10. 2017
Zařizujete byt nebo rekontruujete? Nevíte jestli bude lepší vybrat nábytek z obchodu nebo si ho spíše nechat vyrobit od truhláře na zakázku?

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízkého
533 03 DAŠICE

Tel.: +420 777 823 660
Mobil: +420 602 449 376
Fax: +420 466 951 458
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby