Tepelná izolace budov

Provádíme kompletní návrh a zateplování domů.

Tepelná izolace budov zahrnuje veškerou izolaci od zateplení sklepů a střechy až po dobře zvolená okna. Pro účinnou izolaci domu je samozřejmě důležitý vybraný druh zdiva, jenž významně ovlivňuje použití izolace. Nejčastěji se používá zdivo z keramických cihelných tvárnic (např. POROTHERM) a přesné tvárnice (např. YTONG). Přesné tvárnice akumulují část tepla, takže lépe udržují tepelnou stabilitu a zpomalují ochlazení v pokoji.

Druhy tepelné izolace

  • sklepů - polystyren

  • podlah - tvrzený polystyren

  • fasád - polystyren, minerální vata

  • vstupů - izolační dveře, okna

  • ploché střechy - polystyren, minerální vata

  • šikmé střechy - minerální vata

Nejdůležitější částí tepelné izolace budov je jednoznačně fasádní zateplení. Fasáda nejčastěji pokrývá většinu plochy budovy a právě přes ní dochází k největším tepelným ztrátám u starších budov. Proto realizujeme účinné fasádní zateplení, které má největší podíl na úspoře nákladů na vytápění. Jako fasádní tepelná izolace budov se používá polystyren, nebo minerální vata. Ve standardních podmínkách je efektivní tloušťka izolace fasády rodinných domků okolo 14 cm.

Polystyren a minerální vata se navíc používají k tepelné izolaci střech i stropů sklepů. Pro rovné střechy se využívají nejčastěji polystyrenové desky, minerální vata je spíše vhodná pro špatně dostupné a šikmé střechy. Minerální vata je lépe prodyšná, ale náklady na metr čtverečný jsou přibližně o 30% vyšší.

Tepelná izolace budov samozřejmě záleží i na výběru izolačních dveří a oken. Plastová i dřevěná okna jsou obecně z tepelně izolačního hlediska srovnatelné. Pro správnou izolaci je nutné si vybrat vhodný komorový systém. Proto vám pomůžeme s výběrem a dodáme izolační okna a špičkové dřevěné vchodové dveře od předních výrobců. Obraťte se na nás a my vám spolehlivě zateplíme fasádu i celý dům.

Chcete zateplit dům? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Výhody zateplené fasády v létě

Výhody zateplené fasády v létě

28. 05. 2018
Je výhodné zateplení domů i v létě? Má smysl zateplovat? Přečtěte si o tomto tématu víc.

Celá novinka

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

09. 05. 2018
Od února 2018 je možné žádat o nové dotace na zateplení bytových domů v rámci výzvy č. 78 IROP. Přečtěte si více o této dotaci. 

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízského
533 03 DAŠICE

Tel.: +466 951 558
        +466 951 458
Mobil: +420 602 449 376
            +420 777 823 660
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby