Zateplovací polystyren ušetří náklady za vytápění

Provádíme kompletní návrh a zateplování domů.

Polystyren je jedním z nejrozšířenějších tepelně zpracovatelných plastů a pro své vynikající fyzikální vlastnosti se užívá v izolaci domůZateplovací polystyren se vyrábí ve variabilních provedeních a rozměrech pro široké užití od podlah až po střechy. Vždy vyniká výbornou izolací a lehkostí, ve tvrzené variantě i zvýšenou tlakovou odolností.

Druhy polystyrenu na zateplení

 • stabilizovaný - zateplení střech
 • fasádní
 • extrudovaný (tvrzený) - podlahy

Fasádní zateplovací polystyren se používá jak pro zateplení zdiva z keramických cihelných tvárnic (např. Porotherm), tak z přesných tvárnic (např. YTONG). Tepelnou izolaci keramických tvárnic zajišťují vzduchové mezery a samozřejmě fasádní zateplení polystyrenem. Přesné tvárnice při vytápění akumulují část tepla, které po vypnutí vytápění uvolňují zpět do domu. Udržují tím lépe tepelnou stabilitu a zpomalují ochlazení v pokoji.

Oba typy zdiva doplňujeme zateplovacím polystyrenem pro lepší izolaci. Zateplujeme rodinné domy dostatečnou vrstvou 14 cm zateplovacího polystyrenu, díky kterému ušetříte až 50% nákladů na vytápění. Samozřejmostí je, že na zatěžovaných místech se šířka izolace zvyšuje na 16-18 cm. Jako vnější ochrana se používá akrylátová omítka, která zvyšuje odolnost fasádního polystyrenu proti vlivům počasí.

Kde funguje zateplení polystyrenem

  • sklepy - tloušťka 10-12 cm

  • zateplení podlah - tvrzený polystyren

  • fasády - tloušťka 14 cm

  • vnitřní izolace - u rekonstrukcí

  • ploché střechy - do 20 cm

Zateplovací polystyren je vhodný pro izolace střešních prostor především u rovných střech. Vhodná vrstva této izolace je přibližně 20 cm. Při izolování střechy je doporučeno dávat zateplovací desky ve dvou vrstvách, aby se překryly mezery. Polystyren na zateplení se však používá i k zateplení stropu ve sklepě. Tloušťka se volí podle konkrétních podmínek a pohybuje se okolo 10-12 cm.

Pro zabránění tepelným ztrátám podlah přízemí se používá tlaku odolný tvrzený polystyren. Tloušťka izolace zateplovacího polystyrenu se u nepodsklepených místností rodinných domů pohybuje mezi 10-12 cm. Obraťte se na nás a ušetřete díky zateplení fasády a domu od odborníků.

Máte zájem o účinné zateplení domu? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Výhody zateplené fasády v létě

Výhody zateplené fasády v létě

28. 05. 2018
Je výhodné zateplení domů i v létě? Má smysl zateplovat? Přečtěte si o tomto tématu víc.

Celá novinka

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

09. 05. 2018
Od února 2018 je možné žádat o nové dotace na zateplení bytových domů v rámci výzvy č. 78 IROP. Přečtěte si více o této dotaci. 

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízského
533 03 DAŠICE

Tel.: +466 951 558
        +466 951 458
Mobil: +420 602 449 376
            +420 777 823 660
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby