Zelená úsporám na okna: jak získat dotaci?

Vyřídíme za vás vše pro získání dotace. Kontaktujte nás ►

Starými okny uniká z domu až 25 % tepla. Většinou dostatečně netěsní a mají nekvalitní výplně. Pokud tedy chcete zvýšit svůj komfort bydlení a především ušetřit v topné sezóně za energie, prvním krokem by měla být právě výměna oken. Až do roku 2021 můžete na okna získat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

4 dobré důvody pro výměnu oken

  • Výrazně snížíte energetickou náročnost domu a utratíte méně za provoz celého domu.
  • Zvýšíte komfort svého bydlení. Okna už nebudou profukovat, což má výrazný vliv na tzv. tepelnou pohodu. Vy pak méně topíte a zase šetříte.
  • Hodnota domu se zvyšuje, a to nejen z estetického hlediska.
  • Nyní můžete získat dotaci na výměnu oken z Nová zelená úsporám.

Co musíte splnit, abyste získali dotaci na okna

Tomuto domu v Roztokách jsme měnili okna v rámci programu Nová zelená úsporámProgram podporuje jak komplexní, tak dílčí opatření. Je tedy možné získat dotaci pouze na výměnu oken. Abyste se zařadili do podoblasti dotací A.0, musí se měrná roční potřeba tepla na vytápění celého rodinného domu snížit minimálně o 20 %. Neočekávejte ale, že v tomto případě bude dotace vysoká. V Nové zelené úsporám totiž platí jednoduché pravidlo: čím více opatření provedete pro snížení energetické náročnosti budovy, tím vyšší dotace dostanete.

Výhodnější je pak podoblast A.1. Měrná roční potřeba tepla na vytápění celého rodinného domu se ale musí snížit minimálně o 40 %. Je pravděpodobné, že pouhou výměnou oken se do této oblasti již nedostanete. Doporučujeme proto kombinovat výměnu oken a zateplení fasády.

Další podmínkou pro získání dotace je, že vám okna musí měnit firma zapsaná v Seznamu odborných dodavatelů. Naše stavební firma v tomto seznamu je, a proto vám můžeme zajistit komplexní služby pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám.

Z jakých oken můžete vybírat

Ve Stavebnictví Miloslav Hladík montujeme plastová okna, dřevěná okna a hliníkovo-dřevěná okna. Na všechny získáte dotaci - záleží, jakou úsporu vašemu domu přinesou. Nejžádanější jsou plastová okna, protože jsou cenově dostupná, bezúdržbová a mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Lze je pořídit v téměř jakémkoliv dekoru.

Kdo dává přednost přírodním materiálům, zvolí dřevěná eurookna. Vyrábí se z tříděného borovicového, dubového nebo mahagonového dřeva a lze je pořídit i s trojskly. Perfektní technické a funkční vlastnosti mají hliníkovo-dřevěná okna, která jsou ale finančně náročnější. Pokud nevíte, jaká okna se hodí právě k vašemu domu, kontaktujte nás a my vám poradíme.

Chcete vyměnit okna v rámci dotace? Kontaktujte nás, vše za vás vyřídíme

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Novinky

Výhody zateplené fasády v létě

Výhody zateplené fasády v létě

28. 05. 2018
Je výhodné zateplení domů i v létě? Má smysl zateplovat? Přečtěte si o tomto tématu víc.

Celá novinka

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

Nové dotace na zateplení v rámci výzvy č. 78 IROP

09. 05. 2018
Od února 2018 je možné žádat o nové dotace na zateplení bytových domů v rámci výzvy č. 78 IROP. Přečtěte si více o této dotaci. 

Celá novinka

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Lukáš Hladík
Ul. Třebízského
533 03 DAŠICE

Tel.: +466 951 558
        +466 951 458
Mobil: +420 602 449 376
            +420 777 823 660
E-mail:

Kanalizace:
Tel.: +420 739 456 551
E-mail:

www.BytyPardubice.eu

Projektanti a projektování (projekty, projekce) - netfirmy.cz

...realizace, rekonstrukce, přestavby

zateplení, dotace, novostavby