Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Sanace kanalizace, bezvýkopové opravy odpadního potrubí

Poškozené kanalizační potrubí může způsobit hned několik nepříjemných situací, od prosáknutí odpadních vod do půdy, až po zřícení vozovky důsledkem rozpadu odpadních trubek. Zabránit větším škodám se dá pravidelným monitoringem, revizí a následnou sanací kanalizace

Sanace kanalizace zahrnuje zjištění závad a jejich následnou opravu, kdy za pomocí bezvýkopové technologie, zavedení sanační nerezové nebo pryskyřicové vložky, kanalizaci zrekonstruujeme.

Jaké jsou výhody bezvýkopové sanace?

  • nabízíme sanaci za pomocí nejnovějších technologií
  • odstranění závad bez rozkopání povrchu
  • kanalizace po dobu opravy zůstane funkční
  • vyztužení kanalizace vydrží až několik desítek let
  • bezvýkopová sanace je méně finančně a časově náročná

Sanaci kanalizace provedeme pečlivě a zodpovědně. Přejete si vyhotovit cenovou kalkulaci?

Kontaktujte nás 

Krátké sanační vložky

Sanaci pomocí krátkých sanačních vložek prováníme za pomocí organominerálních pryskyřic. Jedná se o bezvýkopovou technologii, která se používá pro utěsnění a obnovení únosnosti havarovaného místa potrubí.

Principem je vytvoření mechanicky a chemicky odolné kompozitní vložky z organominerální pryskyřice a výztužné tkaniny ze skelných vláken ve stávajícím potrubí. Díky tomu krátké sanační vložky bezpečně upevní poškozené místo kanalizace a vydrží po dlouhou dobu.

Nerezová vložka Insider

Pro sanaci potrubí se nerezové manžety v zahraničí používají již několik let. Vhodné jsou zároveň pro sanaci lokálních trhlin a při tvorbě střepů. Problém byl však se statickým zatížením sanovaného místa, které by bylo alternativou pro sklolaminátové vložky.

Nerezová vložka díky novému patentovému zámku zlepšuje statiku sanovaných úseků potrubí 1,5 násobek neporušené trouby. Vestavba vložky s modifikovaným vysokotlakým pakrem umožňuje také zpětné vytvarování až do 50% průřezu profilu vyčnívajícími úlomky.