Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Jak na hydroizolaci plochých střech, teras a balkonů

Kvalitní hydroizolace je nutný základ každé střechy, který je bohužel často podceňován. Přitom chrání domov od nežádoucích příhod zapříčiněných působením přírodních vlivů, jako je například nešťastné zatékání do vnitřních prostor domu. 

Kvalitní hydroizolace je nutný základ každé střechy, který je bohužel často podceňován. Přitom chrání domov od nežádoucích příhod zapříčiněných působením přírodních vlivů, jako je například nešťastné zatékání do vnitřních prostor domu. Nad obnovou hydroizolace je navíc nezbytné se zamyslet o něco dříve než právě až v době, kdy už střechou protéká nechtěná a neočekávaná voda.

Přemýšlíte o nové hydroizolaci střechy, terasy nebo balkonu? Mimo samotnou realizaci vám, v případě vašeho zájmu, poskytneme také komplexní služby pro získání dotace Nová zelená úsporám.

Kontaktujte nás

Fóliový hydroizolační systém nezklame

Ideální řešení poskytuje fóliový hydroizolační systém, který je určen pro potažení povlakové hydroizolace. Používá se u novostaveb i při rekonstrukci bez ohledu na velikost plochy. Uplatnění tak nachází u všech typů střech.

U teras a balkónů je pak hydroizolace důležitá stejně jako v případě střech. Při rekonstrukci či výstavbě terasy by měla být kvalitní hydroizolace jedním z nejdůležitějších aspektů. Tyto prostory jsou vystaveny vysoké zátěži, která je způsobena klimatickými změnami jako je déšť, mráz a v letních měsících sluneční záření. Proto i v případě teras a balkonů představuje fóliový hydroizolační systém nejvhodnější řešení.

Používáme ověřené materiály vysoké kvality

Mezi hlavní výhody fóliového hydroizolačního systému FATRAFOL-S, který k izolaci používáme, patří bez pochyby dlouhá životnost a prakticky nulová potřeba údržby. Za přínosné bonusy se dá považovat také subtilnost a lehkost a v neposlední řadě rychlost pokládky. Nejen u větších objektů pak osloví i velmi malé přetížení nosné konstrukce střechy stejně tak jako minimální požární zatížení objektu.

Zateplení jako bonus

S hydroizolací úzce souvisí i zateplení plochých střech. Pod hydroizolační systém se proto pokládá polystyrenová vrstva a střecha tak nejen skvěle těsní, ale plní i komplexně funkci izolace, a to v létě i v zimě.