Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Postavit bungalov nebo patrový rodinný dům?

Přemýšlíte nad stavbou a nevíte si rady, jestli zvolit bungalov nebo patrový rodinný dům? Obě varianty mají své výhody a nevýhody

Je to velké rozhodnutí, které většina z nás bude řešit pouze jednou za život. Proto u něj musíte myslet i do budoucnosti. Plánujete velkou rodinu? Máte v plánu v domě zestárnout nebo jej v budoucnosti přenecháte svým dětem? To jsou jen příklady otázek, které je potřeba si při tomto rozhodnutí zodpovědět.

Bungalov neboli přízemní bezbariérový dům

Bungalov je jiným názvem pro dům, v kterém nenajdete žádné schodiště, které byste potřebovali pro propojení obytných místností. Hlavní výhodou je jeho bezbariérový přístup, který může být jasnou volnou pro osoby se sníženou pohybovou možností, pro seniory nebo rodiny s malými dětmi. Důležitým parametrem je i velikost pozemku, protože přízemní bungalovy pochopitelně zaberou mnohem větší plochu na zastavění než patrové domy.

Výhody přízemních domů

  • bezbariérový přístup, vhodný pro seniory
  • možnost jakéhokoliv druhu střechy
  • není potřeba prostor pro schodiště

Nevýhody přízemních domů

  • potřeba rovnějšího většího pozemku

Zajistíme vám výstavbu bungalovů na klíč

Jsme schopni pro vás zajistit výstavbu nízkoenergetických bungalovů na klíč včetně základové desky již od 1 400 000,- Kč bez DPH. Domy stavíme především v okolí Prahy, Hradce Králové a Pardubic. Prohlédněte si, jak probíhala realizace nedávno dokončeného rodinného bungalovu nebo si vyberte si z naší nabídky nízkoenergetických bungalovů na klíč.

Velký rodinný dům na malé zastavěné ploše

Rodinný patrový dům je vhodný pro velkou rodinu a lze snadno předělat na dvougenerační dům. Podstatnou výhodou je možnost postavit dům na menším a svažitém pozemku včetně úspory za základovou desku. Většinou u těchto typů domů ušetříte i na topení, protože není potřeba instalovat potrubí po rozlehlém domě. Zařídíme vše od prvotních návrhů, povolovacích řízení, přes vlastní stavbu až po závěrečné kolaudační řízení a předání novostavby novému majiteli.

Výhody rodinných patrových domů

  • úspora za základovou desku
  • úspora nákladů na topení
  • vhodný i pro malé pozemky
  • velké úložné prostory

Nevýhody rodinných patrových domů

  • schodiště zabírá místo 
  • problém v podobě pohybu po domě pro malé děti, seniory nebo osoby s omezenou možností pohybu

Rodinné domy na klíč včetně podlah i vybavené koupelny

Stavíme rodinné domy na klíč. Patrové domy dokážeme postavit již od 2 570 000,- Kč bez DPH. Samozřejmostí u domů na klíč jsou podlahové krytiny, vybavení koupelny, topení, voda, plyn a dokonce i malba. Pro zajímavost se můžete podívat na námi realizované stavby rodinných domů nebo si vybrat z našich dvou typů rodinných domů.

Spolupráce se zkušenými stavaři

Jsme soukromá rodinná česká stavební firma Miloslav Hladík z Dašic nedaleko Pardubic. Pyšníme se stabilním týmem kvalitních a zručných pracovníků, kteří vám splní každé vaše přání v oblasti stavebnictví. Jsme na trhu již od roku 1991. Na naší práci máte 5 let záruku. Potřebujete stavět, rekonstruovat nebo zateplovat? Obraťte se na nás a napište nám!