Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Dotace Nová zelená úsporám 2017 na plastová i dřevěná okna

Připravili jsme pro vás přehled informací, jak v roce 2017 vyměnit stará okna za nová díky dotaci Nová zelená úsporám.

I v roce 2017 můžete zrekonstruovat svůj rodinný dům za přispění Státního fondu životního prostředí a získat dotaci na výměnu oken v rámci programu Nová zelená úsporám 2017. Ať už se rozhodnete vyměnit stará okna za nová okna plastová, dřevěná nebo hliníkovo-dřevěná okna, jsme tu pro vás, abychom vám pomohli se získáním dotace a výměnou oken.

Kolik činí dotace na výměnu oken

Výše dotace na výměnu oken závisí na dosažených energetických parametrech budovy po realizaci úsporných opatření. Podmínkou je snížení energetické náročnosti alespoň o 20 %. Výše dotace se počítá paušálem za 1 metr čtvereční realizovaných opatření. Na výměnu oken tedy můžete získat dotaci:

  • snížení energetické náročnosti o 20 - 40 %: podpora 2100 Kč na metr čtvereční realizovaných opatření,
  • pro snížení energetické náročnosti alespoň o 50 % činí podpora 2750 Kč na metr čtvereční,
  • a při úspoře energií ve výši alespoň 60 % je podpora 3800 Kč na metr čtvereční.
Současně je nutné zmínit, že pro snížení energetické náročnosti o 40 a více procent bude nutné zkombinovat další opatření, ať už zateplení fasády, střechy nebo podlahy.

Výpočet výše dotace na okna

Abyste si udělali představu, jak velkou dotaci můžete získat, lze využít kalkulačku programu Nová zelená úsporám. Tu naleznete na této webové stránce: http://kalkulacka-rd.novazelenausporam.cz/ .

Zadejte do kalkulačky typ a rozměry rodinného domu, navrhovaná opatření k úsporám energie a dozvíte se, kolik bude činit výše dotace.

Pro přesnou výši dotace se na nás neváhejte obrátit. Rádi vám pomůžeme se získáním a vyřízením dotace na výměnu oken.

Více jak 25 let zkušeností ve stavebnictví + osvědčení v programu NZÚ = vaše jistota v získání dotace

S výstavbou a rekonstrukcemi nejen rodinných domů máme dlouholeté zkušenosti. Za více jak 25letou historii fungování naší společnosti jsme zrealizovali desítky výstaveb novostaveb, rekonstrukcí rodinných domů a úspěšných zateplovacích akcí včetně zateplení díky dotacím.

  • Umíme poradit s výběrem vhodných materiálů pro zateplení budov, aby splnily podmínky k udělení dotací. Jsme registrováni v Seznamu odborných dodavatelů NZÚ, přesvědčte se kliknutím na tento odkaz
  • Prohlédnout si můžete také seznam výrobků, pro které máme od Ministerstva životního prostředí přidělenou registraci, že tyto produkty můžeme využívat při realizaci zateplovacích akcí:
Pokud i vy chcete zajistit dotaci na výměnu oken, ušetřit za energie a zpříjemnit si bydlení nejen v zimním období, ozvěte se nám a nechte si vypracovat nezávaznou kalkulaci na výměnu oken.

Ukázky z mnoha realizací výměny oken