Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Jak zateplit starý dům

S rostoucí energetickou náročností se stále častěji setkáváme s pojmem tepelná izolace. Pokud přemýšlíte, zda je zateplení vašeho domu, který byl postaven před desítkami let, nutné, odpověď zní jednoznačně ano. 

S rostoucí energetickou náročností se stále častěji setkáváme s pojmem tepelná izolace. Pokud přemýšlíte, zda je zateplení vašeho domu, který byl postaven před desítkami let, nutné, odpověď zní jednoznačně ano. Samozřejmě za předpokladu, pokud chcete žít lépe, pohodlněji, ve zdravějším prostředí a zároveň výrazně ušetřit.

Potřebujete zateplit váš dům? Provedeme nejen samotnou realizaci, ale poskytneme také komplexní služby pro získání dotace Nová zelená úsporám. 

Kontaktujte nás

Proč je tepelná izolace nutná?

Starší domy nemají dostatečně nebo vůbec realizované zateplení. Důvodem byla v době výstavby neznalost dnešních propracovaných technologií i nižší požadavky na bydlení. V první řadě je proto důležité uvědomit si energetické ztráty takového domu. Největší množství tepla uniká fasádou a to v celkovém rozsahu 25 - 35 %. Zároveň do domu, v případě špatné izolace, proniká chlad a zima a to nejen fasádou, ale i střechou, podkrovím a okny.

Náklady na topení se po zateplení snižují až o 60 %. Výsledkem je mimo to i znatelně příjemnější klima ve vnitřních prostorách a konec plísním a mokrým stěnám, které mohou způsobovat závažné zdravotní potíže. V neposlední řadě jako bonus budova dostává zvukové odhlučnění a již na první pohled působí atraktivně a moderně. Všechny tyto výhody způsobují, že nemovitost získává na své hodnotě. Podívejte se, jak se může změnit i váš dům.

Ušetřete na nákladech za topení až 60 %!

Kvalita především

Protože se při zateplení domu jedná o dlouhodobou investici je vhodné uvažovat nad opravdu kvalitním provedením. Pro zateplení fasády skvěle poslouží šedý polystyren, který používáme ve stavební firmě MILOSLAV HLADÍK. Tyto šedé izolační desky pěnového polystyrenu umožňují menší tloušťku se stejným až vyšším izolačním účinkem jako jiné druhy zateplení.

Nejprve vám tedy zhotovíme projektovou dokumentaci, dodáme spolehlivé a ověřené technologie a nakonec realizujeme samotné zateplení, které je vždy připraveno na míru a dle vašeho přání. Samozřejmě zajistíme i dopravu a největší důraz klademe na kvalitu odvedené práce.