Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Nejčastější chyby při zateplování domu

Zateplování domu se v České republice stalo velice populární. Není také divu, stát toto zateplování podporuje v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám. V něm lze získat až 50% z celkových výdajů (nejvýše však 550 000 Kč), více informací o programu naleznete na oficiálním webu Nová zelená úsporám.

Jaké jsou ale hlavní důvody proč zateplit svůj dům? Alfou a omegou zůstává snížení úniku tepla. Odborníci uvádí zlepšení mezi 50 až 60 % před stavem rekonstrukce. Dále se jedná o výraznou finanční úsporu do budoucna, zlepšení technického a zvukového stavu domu a v neposlední řadě samotné zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.

Zateplování domu patří do kategorie nákladných rekonstrukcí a jedná se o velký zásah do vašeho domu. Proto byste měli tuto činnost svěřit do profesionálních a prověřených rukou. My v MH stavebnictví máme více než 25letou tradici a velké zkušenosti se zateplováním, jak bytových tak rodinných domů. Nevěříte? Přesvědčit se a popřípadě poptat váš konkrétní příklad zateplení můžete na této stránce.
 

Nejčastější chyby při zateplování domu

Jednou z nejčastějších chyb je neúplné zateplení domu. Zateplit jen “viditelnou” část vedoucí na ulici nebo stěny domu směřující na sever je častý a opakující se omyl. Problém úniku tepla se pouze přemístí na nezateplenou část domu, kde úniky budou vyšší než před zateplením a vy na tom v konečném důsledku víc proděláte než ušetříte. 

S tímto souvisí i stavební dozor, který je u tohoto typu rekonstrukce vřele doporučován. Pokud si zateplení fasády necháte poptat u nás, my za vás vše vyřídíme a na základně prohlídky vašeho domu vám bezplatně sestavíme cenovou nabídku. Více informací zde.

Další častou chybou, je nepřipravená fasáda pro zateplování. Podklad je nesoudržný, mastný nebo zaprášený. Doporučujeme omytí tlakovou vodou a napenetrování. Samozřejmě záleží na aktuálním stavu dané fasády. V této části spousta lidí chybuje a starou fasádu nepřipraví na nový izolant. S tím souvisí i výběr samotné tloušťky izolace. Mnoho firem nabízí nízkou cenu jen díky tomu, že vyberou nedostatečnou tloušťku izolantu. Podle normy ČSN by měla být minimální tloušťka nového zateplení 100-150 mm. U pasivního či nízkoenergetického typu domu až v rozmezí 240-350 mm.

U samotného provedení je největší hrozbou špatné lepení izolantu, kdy je nutné postupovat podle technologického postupu krok za krokem. Člověk by měl dbát i na povětrnostní podmínky, které panují při rekonstrukci. S mnoha lepidly se dá pracovat jen při určitých teplotách. K lepení se váže i  kotvení izolantu, kdy se doporučuje 6-8 hmoždinek na m2. Při nedostatečném a nesystematickém kotvení může dojít k prokreslování hmoždinek. Jedná se o nejviditelnější chybu při zateplování a řeší se pomocí různé velikosti talířových hmoždinek.

Uvedli jsme vám jedny z nejčastějších chyb, které se při zateplování domu dělají. My je známe a doufáme, že teď už i vy! Zateplením rodinného domu lze ušetřit až 60 % nákladů na energiích. Pokud vám teplo stále uniká a nechcete všechny problémy spojené se zateplováním řešit sami, pojďme to vyřešit společně! Pro více informací, nás kontaktujte pomocí formuláře nebo kontaktů.