Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Nová zelená úsporám v roce 2019

Co přináší program Nová zelená úsporám v roce 2019? Ministerstvo pro životní prostředí přichystalo doslova revoluční nabídku majitelům a stavitelům rodinných domů.

Na co můžete získat dotaci?

Novinky v dotačním programu Nová zelená úsporám se mají přiblížit aktuálním trendům. Spolu s novinkami v programu přicházejí změny, které by měly usnadnit získání dotací, co největšímu počtu žadatelů a majitelů domů. Z programu NZÚ můžete získat příspěvky na:

  • zateplení
  • výměnu oken a dveří
  • odborný posudek a technický dozor
  • zelené střechy
  • využití tepla z odpadních vod
  • nově venkovní stínící techniku

Dotace až 50% na celkové způsobilé výdaje při zateplování

V nových “zelených” dotacích se změny nejvíce dotknou úspory u rekonstrukcí rodinných domů, o které žádá přibližně polovina všech žadatelů. Výše dotace závisí na ploše zateplované konstrukce. V potaz se berou také opatření, která k úspoře energií provedete. Čím více jich splníte a uděláte, tím vyšší částku v podobě dotace můžete získat. 

Zateplením domu se zlepší nejen jeho stav, ale i celková kvalita bydlení. Naše stavební firma MILOSLAV HLADÍK se zateplováním domů zabývá s tradicí již několik let a zatepluje domy v Praze, Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi. Na zateplení, výměnu oken a dveří vám příspěvek může pokrýt až 50 procent způsobilých výdajů, nejvýše však 550 000 Kč. Dotace se pohybují v následujících rozmezích.

  • Obvodové stěny, střechy, stropy, podlahy nad exteriérem a další - 500 až 800 Kč/m2
  • Výplně otvorů (dveře, okna a další) - 2 100 až 3 800 Kč/m2
  • Podlahy na terénu - 700 až 1 200 Kč/m2

Máte zájem o zateplení domu nebo výměnu oken v rámci programu Nová zelená úsporám? Po obhlédnutí objektu vám vypočteme výši možné dotace v programu Nová zelená úsporám a po odsouhlasení zhotovíme projekt. Kontaktujte nás pro sjednání obhlídky.

Dotace pro nízkoenergetické novostavby? Nově ano.

Stavebníci, kteří aktuálně plánují stavbu rodinného domu, se těší nejvíce ze změny v programu ve formě dotační podpory pro nízkoenergetické domy. Od října 2018 mohou o dotaci zažádat i stavitelé zmiňovaných novostaveb. Zásadní a jedinou podmínkou je ovšem instalace systému rekuperace tepla (řízené větrání).

Chystáte se stavět? Obraťte se na nás. Novostavby realizujeme a stavíme v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a okolí. Zajistíme všechny potřebné stavební práce, které jsou se stavbou spojeny.

Dotační příspěvek bude nově pokrývat 150 tisíc korun na stavby nízkoenergetických domů s rekuperací. Z minulých programů zůstává dotace pro novostavby v pasivním standardu ve výši 300 tisíc korun a příspěvek pro majitele novostaveb, kteří doplní stavbu o systémy pro obnovu zdrojů energie (např. fotovoltaické panely), ve výši 450 tisíc korun.

Kombinace zateplení s dalšími úsporami se vyplatí

Pokud chcete využít dotace na zateplení domu, doporučujeme vám přemýšlet i nad dalšími možnými úpravami, na které můžete též získat příspěvek z programu. Kombinace dotací se vyplatí. Možnou úpravou může být například instalace malé fotovoltaické elektrárny, solární systém pro ohřev vody nebo využití tepla z odpadních vod. Díky těmto úpravám výrazně klesnou náklady na provoz vašeho domu.

V případě, že se rozhodnete pro kombinaci fotovoltaického systému s tepelným čerpadlem, získáte dotaci ve výši 150 tisíc korun. Tato kombinace je z hlediska nákladů i skvělou možností, jak získat zpět investované finanční prostředky, díky svým úsporám.

Nově lze program propojit i s kotlíkovými dotacemi. Na příspěvek dosáhnete při výměně starého kotle za nový ekologický kotel. Při instalování systému s podporou programu NZÚ či zateplování navíc získáte další dotační bonus ve výši 20 tisíc korun na nákup nového kotle.

Spojte se s námi a využijte našich znalostí a zkušeností v novém dotačním programu. Pomůžeme vám s vyřízením potřebných služeb pro získání dotace (vypracování projektu, kalkulace a vyřízení žádosti). Kontaktujte nás!

Žádost o zařazení do programu vyřídíme za vás

Zařídíme pro vás komplexní služby pro získání dotace. Vypracujeme pro vás projekt, kalkulaci, vyřídíme za vás žádost o dotaci a pochopitelně zajistíme i realizaci zateplení domu, výměny oken či zateplení a hydroizolaci plochých střech.

Program je pro všechny vlastníky nebo stavebníky rodinných domů bez rozdílu jestli jste fyzická nebo právnická osoba. Žádost za vás elektronicky prostřednictvím online formuláře vyřídíme, nemusíte se vůbec o nic starat. Důležitou poznámkou je, že žádost můžeme společně vyřídit před zahájením, v průběhu i po dokončení stavebních prací a úprav. Posledním termínem pro zažádání je 31. prosinec 2021.

Pokud jste z Ústeckého, Moravskoslezského nebo Karlovarského kraje máte zvýhodněné podmínky pro získání dotace a možnost se zařadit do programu Nová zelená úsporám. Též zvýhodněni jsou majitelé památkově chráněných objektů.

Spojte se s profesionály ve svém oboru, se vším vám pomůžeme

Jsme soukromá rodinná česká stavební firma Miloslav Hladík z Dašic nedaleko Pardubic. Pyšníme se stabilním týmem kvalitních a zručných pracovníků, kteří vám splní každé vaše přání v oblasti stavebnictví. Jsme na trhu již od roku 1991. Pomůžeme vám se zařizováním podkladů potřebných pro dotace a následně vše zrealizujeme. Obraťte se na nás a napište nám, rádi vám pomůžeme a najdeme společnou cestu k programu Nová zelená úsporám!