Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Zelená úsporám na okna: jak získat dotaci?

Získejte dotaci z programu Nová zelená úsporám na výměnu starých oken.

Starými okny uniká z domu až 25 % tepla. Většinou dostatečně netěsní a mají nekvalitní výplně. Pokud tedy chcete zvýšit svůj komfort bydlení a především ušetřit v topné sezóně za energie, prvním krokem by měla být právě výměna oken. Až do roku 2021 můžete na okna získat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Vyřídíme za vás vše pro získání dotace. Kontaktujte nás 

4 dobré důvody pro výměnu oken

  • Výrazně snížíte energetickou náročnost domu a utratíte méně za provoz celého domu.
  • Zvýšíte komfort svého bydlení. Okna už nebudou profukovat, což má výrazný vliv na tzv. tepelnou pohodu. Vy pak méně topíte a zase šetříte.
  • Hodnota domu se zvyšuje, a to nejen z estetického hlediska.
  • Nyní můžete získat dotaci na výměnu oken z Nová zelená úsporám.

Co musíte splnit, abyste získali dotaci na okna

Program podporuje jak komplexní, tak dílčí opatření. Je tedy možné získat dotaci pouze na výměnu oken. Abyste se zařadili do podoblasti dotací A.0, musí se měrná roční potřeba tepla na vytápění celého rodinného domu snížit minimálně o 20 %. Neočekávejte ale, že v tomto případě bude dotace vysoká. V Nové zelené úsporám totiž platí jednoduché pravidlo: čím více opatření provedete pro snížení energetické náročnosti budovy, tím vyšší dotace dostanete.

Výhodnější je pak podoblast A.1. Měrná roční potřeba tepla na vytápění celého rodinného domu se ale musí snížit minimálně o 40 %. Je pravděpodobné, že pouhou výměnou oken se do této oblasti již nedostanete. Doporučujeme proto kombinovat výměnu oken a zateplení fasády.

Další podmínkou pro získání dotace je, že vám okna musí měnit firma zapsaná v Seznamu odborných dodavatelů. Naše stavební firma v tomto seznamu je, a proto vám můžeme zajistit komplexní služby pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám.

Z jakých oken můžete vybírat

Ve Stavebnictví Miloslav Hladík montujeme plastová okna, dřevěná okna a hliníkovo-dřevěná okna. Na všechny získáte dotaci - záleží, jakou úsporu vašemu domu přinesou. Nejžádanější jsou plastová okna, protože jsou cenově dostupná, bezúdržbová a mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Lze je pořídit v téměř jakémkoliv dekoru.

Kdo dává přednost přírodním materiálům, zvolí dřevěná eurookna. Vyrábí se z tříděného borovicového, dubového nebo mahagonového dřeva a lze je pořídit i s trojskly. Perfektní technické a funkční vlastnosti mají hliníkovo-dřevěná okna, která jsou ale finančně náročnější. Pokud nevíte, jaká okna se hodí právě k vašemu domu, kontaktujte nás a my vám poradíme.