Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

10 důvodů, proč vyměnit stará okna za nová plastová, dřevěná nebo hliníková

Stále váháte, zda se pustit do výměny starých nevyhovujících oken za nová s mnohem lepšími technickými i designovými vlastnostmi? Tento článek vám jistě pomůže se správně rozhodnout!

Náklady za energie jsou stále významnou položkou v rozpočtech českých domácností. Proto k zateplení domů a bytů kvůli úspoře energií přistupuje mnoho majitelů. Vyznamná část tepla může unikat starými netěsnícími okny. Podle odborníků se v některých případech jedná až o 25 procent celkových tepelných ztrát. Pak je jediným správným řešením jejich výměna.

Teplo uniká jak skly, která tvoří kolem 80 procent plochy okna, tak kolem rámů, které u starých oken netěsní nebo jsou špatně osazené v plášti budovy.

Pokud tedy máte v bytě nebo domě stará okna, která se rosí a skrz rámy profukuje, stojí jistě za to popřemýšlet o jejich výměně za moderní variantu s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Nabídka materiálů, dekorů a provedení je opravdu bohatá!

V MH-stavebnictví se od 90. let zabýváme výměnou starých oken za nová s kvalitními technickými parametry. Nabízíme prověřené značky plastových, dřevěných i hliníkových oken.

Z jakého materiálu vybrat nová okna?

Zda se rozhodnete pro nová okna ze dřeva, nebo dáte přednost oknům plastovým či hliníkovým, záleží jen na Vašich požadavcích a finančních možnostech. Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme vybrat okna vhodná právě pro Vás a Vaší nemovitost.

Z hlediska designu jsou bezesporu nejkrásnější okna ze dřeva. Přírodní materiál zkrátka nic nenahradí. Možná si ale říkáte, že dřevo nic nevydrží a o okna se budete muset každý rok starat. Tomu tak ale u moderních oken už není. Dřevěná okna (eurookna), která vám dodáme a namontujeme, se vyrábí z pečlivě tříděného a kvalitního borovicového, mahagonového (meranti) nebo dubového lepeného vrstvového dřeva. Při správné údržbě tak vydrží desítky let.

Pokud hledáte okna, která budou hezky vypadat a přitom budou bezúdržbová, jistě Vašim požadavkům vyhoví okna z kvalitního plastu (PVC). Právě plastová okna si lidé do svých domovů v posledních letech dávají nejčastěji. Důvodem je jejich bezúdržbovost a také nižší cena, která bývá nižší o cca 50 procent oproti oknům ze dřeva. Pokud máte obavy, že plastové okno nebude pěkně vypadat na Vašem domě, můžeme Vás ujistit, že se dnes kromě bílého plastu dělají okna v imitaci mnoha dřevěných dekorů, u kterých na první pohled nepoznáte, že jsou plastová.

Tip: hledáte okna, která nevyžadují žádnou údržbu? Tomuto požadavku vyhoví kvalitní PVC plastová okna.

Hliníkovo-dřevěná okna vynikají extrémní životností.  Spojují v sobě výhody obou materiálů - přírodní vzhled dřeva v interiéru a moderní design i vysokou životnost v exteriéru. Dřevo oknům dodává na pevnosti a robustnosti, hliníkové opláštění z vnější strany zajistí odolnost proti působení povětrnostních vlivů. Hliníkovo-dřevěná eurookna jsou vhodná pro moderní stavby, kde barevné provedení hliníkového pláště ladí s moderním provedením fasády. Z vnitřní strany jsou okna dřevěná, zajišťují příjemnou pohodu pro bydlení.

 

10 důvodů, proč vyměnit stará okna za nová

  1. Ušetříte za vytápění - úspora na nákladech může činit i 40 %.
  2. Komfortní obsluha - nová okna vynikají kvalitním zpracováním, takže se s okny manipulujete bez námahy a dovírání je velmi snadné. 
  3. Na pořízení nových oken můžete získat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám.
  4. Snížíte riziko vzniku plísní - netěsnící okna se rosí, voda se drží na rámech a stéká do interiéru, což je ideální prostředí pro vznik a rozvoj nebezpečných plísní.
  5. Vdechnete svému domu nový a moderní vzhled - okna působí atraktivním dojmem a dokonale souzní s moderním charakterem interiéru.
  6. Zvýšíte hodnotu své nemovitosti - investice do nových oken zhodnotí Váš dům nebo byt.
  7. Menší nároky na údržbu - v případě plastových či dřevo-hliníkových oken jsou náklady na údržbu nulové, a i kvalitní dřevěná okna nemusíte natírat každým rokem - při troše péče Vám vydrží desítky let.
  8. Lepší zvuková izolace - okna nabízíme i v provedení s izolačními trojskly, která jsou ideální do bytů v hlučných oblastech (rušné silnice, centra měst a pěších zón apod.).
  9. Nová okna snadno vybavíte dalšími doplňky - kromě široké nabídky různých designů okenního kování můžete vybírat také další příslušenství, jako jsou žaluzie, předokenní rolety nebo sítě proti hmyzu.
  10. Vyšší bezpečí - kvalitní dřevěná nebo dřevo-hliníková okna ochrání před nechtěnou návštěvou. Okna můžete také vybavit bezpečnostními fóliemi, které zabrání rozbití skleněné výplně.