Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Zajistěte si dotaci Nová zelená úsporám

Příjem žádostí o dotace na bytové domy z programu Nová zelená úsporám je spuštěn! Pražské byty se nově dočkají vyšší maximální podpory, která dosahuje až 30 % způsobilých výdajů. Žádosti o dotaci ze zelené úsporám na bytové domy můžete podávat až do konce roku 2021.

Žádejte o dotaci na bytový dům bez stresu a získejte 30 % nákladů zpět. Všechno zařídíme za vás.

Chcete, aby všechno proběhlo bez komplikací? Pak nechte vyřízení dotace z Nové zelené úsporám pro bytové domy na nás. Jsme registrovaní v Seznamu odborných dodavatelů. Vypracujeme projekt, kalkulaci, vyřídíme žádost a samozřejmě provedeme realizaci.

Co přináší Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze

  • Žádosti můžete podávat až do konce roku 2021. Na vše je tedy dostatek času. Celý program je stabilnější a předvídatelný.
  • Pro bytovky v Praze bylo prozatím uvolněno 250 milionů korun a částka bude ještě narůstat.
  • Druhá výzva pro bytové domy přináší i zvýšení maximální dotace z původních 20 % na 30 % uznatelných nákladů.
  • Kromě dotací na zateplení fasády a výměnu oken (oblast podpory A) mohou ze zelené úsporám bytové domy v Praze získat také dotaci na výměnu zastaralých kotlů na tuhá paliva za modernější zařízení (oblast podpory C).

Pamatujte, že čím více snížíte energetickou náročnost domu, tím větší dostanete dotaci. Nezapomeňte proto také na tepelnou izolaci plochých střech, které jsou zpravidla již v dezolátním stavu. Provádíme zateplení expandovaným polystyrenem. Jako izolaci proti vodě používáme fóliový systém Fatrafol.

Novinky ve 2. výzvě pro bytové domy v Praze

Kromě navýšení maximální dotace, přináší druhá kontinuální výzva Nové zelené úsporám Praha další změny. Podpora je nyní rozdělena na 2 oblasti:

  • oblast A - snižování energetické náročnosti stávajících bytových domů (zateplení obálky bytovky a výměna oken a vchodových dveří)
  • oblast C - efektivní využití zdrojů energie

Další novinkou je, že ti žadatelé, pro které aktuálně nejsou dostupné finance, přejdou do tzv. zásobníku žádostí, odkud budou řádně zpracovávány. Dotace je možné čerpat jak před samotnou rekonstrukcí, tak v jejím průběhu. Nově jsou také podporovány projektová příprava a odborný technický dozor.