Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Co chystá dotační program Nová zelená úsporám v roce 2017

Přečtěte si, jaké události se staly v oboru Nová zelená úsporám na začátku roku 2017.

Nová zelená úsporám byla v roce 2016 velmi oblíbeným dotačním programem, díky němuž mohli majitelé rodinných a bytových domů zhodnotit své nemovitosti. NZÚ evidovala přes 8 tisíc zájemců o dotaci v celkové výši téměř 1,9 miliardy korun. K tomuto zájmu o dotace přispěly i loňské úpravy programu, podpora fotovoltaických systémů a především průběžná možnost požádat o dotaci kdykoliv do roku 2021. Nová zelená úsporám potvrzuje, že jde o jeden z nejefektivnějších národních programů.

I naše stavební společnost pomohla svým klientům vyřídit a získat dotaci a realizovala zateplování budov, plochých střech nebo výměnu oken

Nová zelená úsporám pro rok 2017

Na začátku ledna Ministerstvo životního prostředí obnovilo vyplácení dotací v programu Nová zelená úsporám. Pokud již máte řádně doloženo ukončení realizace vašeho projektu a při jeho kontrole nebyly zjištěny žádné nedostatky, můžete se těšit na výplatu dotace. V první vlně bylo 388 žadatelů (majitelů rodinných a bytových domů), kteří dosáhli na výplatu dotace ve výši téměř 84 milionů korun.

Ozvěte se nám! I vám pomůžeme vyřídit dotaci na zateplení.

Výzva pro bytové domy

V lednu 2017 byla otevřena 3. výzva pro poskytnutí podpory pro stavebníky bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. V rámci této výzvy je podporována rovněž realizace zelených střech a také systémů, využívající teplo z odpadních vod. Dotace je určena pro bytové domy na území celé České republiky.

Nadále je v platnosti 2. výzva pro poskytování dotace určené pro bytové domy v Praze. Výzva je zaměřená na opatření ke snižování energetické náročnosti stávajících bytových domů, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění, instalaci systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla a na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů.

FOR PASIV se koná ve dnech 9. - 11. února 2017 v Praze.

Veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb

Ve dnech 9. - 11. února 2017 můžete navštívit Veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV 2017, který se koná v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Na stánku Státního fondu životního prostředí ČR se dozvíte informace o aktuálních dotačních možnostech, zaměřených na úspory energií v rodinných a bytových domech, které nabízí program Nová zelená úsporám.

Navíc se můžete zúčastnit speciálně zaměřené přednášky na téma "Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci...", ve které vás zástupci ministerstva životního prostředí seznámí s možnostmi získání dotace a jejího využití. Přednášky se konají v pátek 10. 2. 2017 (16:30-18:00 hodin) a sobotu 11. 2. 2017 (12:00-13:15 hodin).