Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Jak na rekonstrukci panelového jádra

Potřebujete vyměnit bytové jádro? Je váš byt zastaralý a nesplňuje požadavky na moderní bydlení estetické ani praktické? S výměnou dlouho nečekejte. Přečtěte si náš článek o rekonstrukci a pusťte se do toho. Již za necelé 2 týdny můžete mít hotovo.  

Přemýšlíte o rekonstrukci zchátralého bytu? Začátek bývá zpravidla u panelového jádra, jehož inovace vám přinese nejen splněný sen o novotou vonícím bytě, ale také výrazné snížení nákladů na energie, byt zároveň získá na své hodnotě a mnohokrát i potřebné odhlučnění. Toužíte-li tedy po moderním, hezkém a komfortním bydlení, pojďte se s námi podívat, jak na to.

Co se bude rekonstruovat? Je potřeba stavební povolení?

Nejčastěji naleznete ve starých bytech jádro z umakartových desek, případě ne zcela obvyklé železobetové konstrukce, které sice vydržely o něco déle, za to však díky své váze vysoce zatěžovaly budovu. V panelákovém bytě je všeobecně možné takové jádro kompletně vyměnit, posunout některou z nenosných příček nebo se pustit do rekonstrukce interiéru. Úprava však nesmí za žádnou cenu narušit strukturu panelového domu, proto budete obvykle potřebovat také stavební povolení. Existují však i zásahy, které jej nevyžadují.

Nechte si poradit od odborníků

V první řadě je na vás, abyste si rozmysleli, jak by mělo nové jádro, tedy nejčastěji koupelna a toaleta, vypadat a sjednotit si očekávání se stavební firmou. Rozhodně není dobrý nápad, pokud nejste z oboru, pouštět se do přestavby vlastními silami nebo si najímat řemeslníky takzvaně “načerno” a to především z bezpečnostních důvodů a s ohledem na výslednou kvalitu provedení.

K zamyšlení, mimo volbu obkladu a podobně čistě designových věcí, přichází také otázka - propojit či nepropojit koupelnu s toaletou? Řešení společné koupelny s toaletou vám pomůže s nedostatkem místa, někdy však bývá nepraktické. Velice záleží na vašich rodinných zvycích. Mnoho lidí také vyměňuje vanu za sprchový kout, který je častokrát v dnešní uspěchané době zcela dostačující a je považován také za hygieničtější variantu koupání. V potaz připadá také bidet a další doplňky, se kterými je potřeba při návrhu počítat.

My, v MH-stavebnictví víme, jak je praktičnost, vzhled a design důležitý, a že ne vždy je jednoduché si výsledek dokonale představit. Proto nabízíme 3D návrhy interiérů, kterými vaší představivosti pomůžeme a vyladíme konečný stav rekonstrukce k vašemu očekávání. Máme bohaté zkušenosti, proto vám s návrhem samozřejmě i poradíme a dáme případná doporučení. Nebojíme se navíc pustit do zcela netradičních rekonstrukcí, neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme vám vyladit relaxační zónu ve vašem bytě k dokonalosti. 

Jak dlouho to bude trvat a kolik přestavba stojí?

Obvykle práce na rekonstrukci bytového jádra trvá okolo 10 dnů. Záleží však na požadavcích a také náročnosti přestavby. Cena je zcela individuální, každé jádro vyžaduje jiný zásah. Předem se však se s námi domluvíte na požadavcích, očekávání a ceně. Napište si o předběžnou kalkulaci.

Pokud rekonstruujete byt či dům, nezapomeňte na nová okna, dveře a případně také zateplení či hydroizolaci. To vše vám zajistí výrazné snížení nákladů na vynaložené energie a naopak zvýšení hodnoty nemovitosti. V neposlední řadě pak budete žít v moderním, zdravém a komfortním prostředí