Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Proč zateplit fasádu? Výhod je hned několik

Investice do zateplení se vám vrátí během pár let. Kromě úspory energií má zateplení i řadu dalších výhod.

Pokud jste se rozhodli, že si necháte zateplit fasádu svého staršího domu, rozhodně děláte dobrý krok, jak dosáhnout úspornějšího a komfortního bydlení. A jestliže patříte mezi ty, kteří se zateplením stále ještě váhají, máme pro vás pár skutečností, které vám v rozhodování pomohou.

Tepelné ztráty rodinného domu

Každý objekt má tepelné ztráty. U moderních nulových a pasivních domů jsou tyto ztráty minimální. Nejhůře jsou na tom samozřejmě starší domy, které jednak nejsou zateplené a jednak jsou postavené z materiálů, které se těm dnešním nemohou rovnat. Výsledkem jsou potom vysoké náklady na vytápění a nedostačující tepelná pohoda.

Doporučujeme vám spojit zateplení fasády s výměnou oken. Na celou realizaci získáte dotaci ve výši až 50 % z programu Nová zelená úsporám. Vše potřebné za vás vyřídíme, kontaktujte nás.

A jak je to vlastně s tepelnými ztrátami? Kudy z domu uniká nejvíce tepla?

  • 25-30 % střechou
  • 25-35 % obvodovými zdmi
  • 12-25 % okny
  • 10-15 % podlahou

Sami vidíte, že nejvíce tepla uniká právě nezateplenou fasádou. Abyste sami na vlastní oči viděli, kudy teplo uniká, můžete využít termovizi. Ta vám zároveň ukáže tepelné mosty v domě - tedy místa, která jsou riziková na tvorbu plísně. Právě plísní se spousta majitelů starších rodinných domů obává. Pokud je však izolace provedená kvalitně (právě bez tepelných mostů), plísně nehrozí.

Jak vypadá ideální zateplení?

Zateplení fasády byste měli vždy nechat na odbornících. Klíčový je správný technologický postup zateplování, ale velký vliv na výsledek má i vhodně vybraný materiál. Ve stavebnictví Miloslav Hladík pro zateplování používáme nejvíce šedý polystyren. Má lepší tepelně-izolační vlastnosti než klasický bílý polystyren, a tak nemusí být tak silný. Investice do šedého a bílého polystyrenu je proto srovnatelná. Provádíme také zateplení minerální vatou, které ale vyžaduje vyšší investici.

Podívejte se na reference zateplení fasády.

Výhody zateplené fasády:

  • Snížení nákladů na energie až o 60 %
  • Zlepšení tepelné pohody v interiéru (stačí vytápět méně, aby vám doma bylo „tak akorát")
  • Stěny bez vlhkosti a plísní
  • Prodloužení životnosti a zvýšení hodnoty domu (lepší energetický štítek)
  • Hezčí vzhled domu

Chcete mít zateplený dům rychle a bez starostí? Stačí nás kontaktovat. Máme dostatek zkušených řemeslníků a jsme proto schopni zateplovat i několik domů najednou.