Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Měření úniku tepla a další služby pomocí termovize

Nabízíme vám službu termovize, díky které ušetříte na energiích a ochráníte svůj dům před škodami. S pomocí termovize v prvé řadě měříme úniky tepla, odhalujeme slabá místa vně i uvnitř budovy, ale také lokalizujeme prasklé potrubí nebo prověřujeme vlhkost ve zdech.

1. Měření úniku tepla

Termovize využívá infračervenou technologii, díky které lze efektivně analyzovat energetické ztráty domu. Před zateplováním se tak velmi dobře určí, kde bude třeba větší či menší izolace, a kde jsou tzv. tepelné mosty. Termovizi využijete před zateplením domu, aby byla následná rekonstrukce co nejefektivnější, nebo i po stavebních pracích k ověření správného postupu. Termovize domů skvěle odhalí různé netěsnosti a nežádoucí štěrbiny.

Ideální čas pro měření úniku tepla je v zimě. Čím vyšší jsou totiž teplotní rozdíly mezi domem a okolím, tím je měřený objekt jasnější a detailně přesný. Neváhejte však využít našich služeb kdykoliv během roku!

2. Kontrola rozvodů vody a elektřiny

Kontrola vodovodního potrubí či rozvodů elektřiny jde s pomocí termovize budov velice rychle a bezpečně. Jakékoliv nerovnoměrné rozložení teplot, či zanesená a ucpaná místa lze odhalit jediným pohledem termokamerou. Díky termovizi se ochráníte před zbytečným bouráním celých zdí nebo podlah a ušetříte náklady za následné opravy.

3. Prevence proti vlhkosti a tvorbě plísní

Plísně se tvoří na místech s tepelnými mosty, kde dochází ke kondenzaci vlhkosti. Tato místa lze ovšem najít ještě dříve než jsou plísněmi napadena. Dokážeme to s termovizí a to i na skrytých koutech nebo výklencích. Zabraňte včas nebezpečné tvorbě plísní a zabezpečte zdraví všech, kteří ve vašem domě či bytě bydlí.

Termovize - plísně

Termovize - solární

 

4. Sledování a kontrola solárních zařízení

Nechte zkontrolovat vaše solární zařízení. Díky termovizi si ověříte správný výkon i bezpečný provoz. Rozeznáme veškeré chybné funkce a zajistíme, aby vaše solární zařízení fungovalo bez problému a maximálně hospodárně.

5. Termovize elektrických zařízení a mikroelektroniky

Nákladné odstávky ve výrobě a škody způsobené požárem pramení z vadných elektrických spojení nebo přetížených rozvodných skříní, pohonů apod. Pro minimalizaci rizika vám proto doporučujeme pravidelnou inspekci elektroinstalací pomocí termovize domů. A využijte také kontrolu mikroelektroniky pro snadnou optimalizaci odvodu tepla.

Termovize - elektronika

Termovize - vzdálené objekty

...

Všechny fotografie z měření úniku tepla