Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Dotace na zateplení domu z programu Nová zelená úsporám

Získejte dotaci na zateplení svého domu. Vše potřebné za vás vyřídíme.

Státní dotační program Nová zelená úsporám má za cíl snížit energetickou náročnost domů. Proto podporuje majitele starších i nových domů významnou finanční injekcí. Přesto ještě spousta lidí dotaci nevyužila, i když by na ni měla nárok. Proč tomu tak je? Většinou se bojí, že peníze, které vloží do prvotního projektu, se jim nevrátí. Pokud si ale pro zateplení domu zvolíte naši stavební firmu, ručíme vám za to, že bude dotace uznána. Celá realizace vás tak vlastně vyjde na polovinu.

Doporučujeme spojit zateplení fasády a výměnu oken. Jisto jistě tak dosáhnete na získání dotace Nová zelená úsporám, díky které se vám vrátí 30 - 50 % celkových nákladů.

Kdo může dotaci z NZÚ získat?

Budova, která je předmětem žádosti o dotaci, musí splňovat definici rodinného domu jak před zateplením fasády, tak i 10 let po ní. S námi je pak získání dotace velmi jednoduché. Všechno totiž zařídíme za vás. Před samotným zateplením domu je nutné zpracovat projekt, na jehož základě dojde k vyplacení dotace. Na tento projekt také dostanete dotační příspěvek 25 tisíc Kč, jeho celková cena se pak vždy pohybuje do 30 tisíc Kč.

  • Maximální výše dotace na 1 objekt je 5 mil. Kč. Tvoří ale maximálně 50 % celkových uznatelných nákladů.
  • Po dokončení realizace je nutné podat žádost o vyplacení dotace, která je vyřešena do 9 týdnů.
  • Domy v Moravskoslezském a Ústeckém kraji jsou zvýhodněné zvýšením dotačních částek o 10 %.
  • Na jeden rodinný dům můžete podat pouze jednu žádost. V ní lze kombinovat více opatření pro snížení energetické náročnosti budovy.

Společně s žádostí o dotaci je potřeba dodat také spoustu dalších dokumentů a formulářů, které za vás připravíme. Nemusíte se tak téměř o nic starat.

Jak bude probíhat zateplení fasády

Žádat o dotace je možné jak před zahájením realizace, tak v jejím průběhu i po dokončení. Na dotaci dosáhne opravdu hodně domácností, a tak je o zateplování fasády velký zájem. Nemusíte se ale bát. Máme dostatek zkušených řemeslníků a můžeme tak zateplovat několik domů na různých místech. Můžete si tak být jistí, že realizace zateplení i vyřízení dotace proběhne v co možná nejkratším možném čase.

Čtěte i naše další články o snižování energetické náročnosti rodinných domů:

Prohlédněte si naše realizace zateplení domů