Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Dotace na výměnu oken pro důchodce

Nekvalitní okna jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč vám z domu uniká teplo. V reakci na současnou situaci na trhu s energiemi byl proto vypsán dotační program Nová zelená úsporám Light, který má právě se zateplením domů pomoci.

Proč si vybrat firmu MH stavebnictví

Zateplení fasád zajišťujeme déle než 30 let

Zateplení fasád zajišťujeme déle než 30 let

Výměnu oken a dveří realizujeme déle než 15 let

Výměnu oken a dveří realizujeme déle než 15 let

Od podpisu smlouvy vše zrealizujeme do 2 měsíců

Od podpisu smlouvy vše zrealizujeme do 2 měsíců

S dotacemi máme zkušenosti již od roku 2009

S dotacemi máme zkušenosti již od roku 2009

Dotace na výměnu oken pro seniory

Máte-li pocit, že vám skrze okna utíká více tepla než by bylo žádoucí, teď je ten pravý čas je vyměnit. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám Light můžete mít výměnu oken za nová zcela zadarmo. A co víc, finance na realizaci můžete získat už před jejím zahájením.

Pro získání dotace na výměnu oken je třeba splňovat několik jednoduchých podmínek. Žadatel o dotaci na výměnu oken musí být vlastníkem či spoluvlastníkem rodinného domu, kde má zároveň nahlášený trvalý pobyt minimálně od 12. září 2022. To stejné platí i pro rekreační objekty, které jsou trvale obývané.

Zároveň je třeba, aby žadatel o dotaci a stejně tak všichni, kdo na dané adrese trvale bydlí, pobírali důchod. Jedná se jak o důchod starobní, tak i invalidní důchod 3. stupně. Žádost mohou podat také ti, kteří v době od 12. září 2022 do data podání žádosti měli přiznaný příspěvek na bydlení. Pokud by na dané adrese měla nahlášený trvalý pobyt osoba v produktivním věku, která tam ale ve skutečnosti nebydlí, není to překážka pro získání dotace. Postačí vyplnění čestného prohlášení, ve kterém bude vše uvedeno.

V případě, že dané podmínky splňujete, můžete bez váhání o výměnu oken financovanou prostřednictvím dotace zažádat. Formuláře je možné podat elektronickou cestou přes AIS SFŽP ČR od 9. ledna 2023.

Dotace na výměnu oken: o kolik můžu zažádat

Dotace na okna se vztahují jak na ta klasická, tak i na střešní okna nebo prosklené balkónové dveře. Získat můžete celkem až 150 000 Kč. Na jedno okno je pak maximální výše dotace stanovena na 12 000 Kč. Pokud bychom počítali s touto maximální cenou za jedno okno, mohli byste provést výměnu hned u 12 nejvíce nehospodárných.

Postup při žádosti o dotaci na výměnu oken je na vás. Můžete žádat jak před realizací, tak i v průběhu nebo po jejím skončení. Nezapomeňte ale na důkladnou fotodokumentaci, kterou následně budete moct doložit.

Máte-li nějaké konkrétní nebo technické dotazy k výměně oken s využitím programu Nová zelená úsporám Light, neváhejte se na nás obrátit. Stejně tak i v případě, že by vás zajímalo jak nejlépe vyměnit okna nebo jako dlouho výměna oken trvá.