Stavební činnost, rekonstrukce, novostavby, zateplení, dotace
...již od roku 1991

Dotace na zateplení bytových domů 2019-2020 - výzva č.78 IROP

Rádi byste snížily náklady na vytápění a zároveň zlepšily kvalitu svého bydlení? V případě bytových domů se nabízí nové zateplení, které vám mimo jiné přinese celkové zvýšení hodnoty nemovitosti, nový energetický štítek i další benefity. Přečtěte si více nejen o jednoznačných výhodách, ale také o možnosti financování realizace formou dotace.

Nesporné výhody nového zateplení

Tepelná izolace šetří náklady na vytápění až o 60 %. Investice, tedy ač je často nákladná, se vždy vyplatí. O zvýšení hodnoty nemovitosti nemluvě. Každá budova po nové tepelné izolaci získává i nový energetický štítek, díky němuž se hodnota bytu posouvá opět o něco výše. Majitel si tak může říci o vyšší pronájem nebo nastavit vyšší cenu při případném prodeji bytu. V realitních inzerátech se tak stále častěji objevuje energetická náročnost budovy, kterou je již při prodeji dokonce nutné doložit.

Příklad dotace: IROP Energetické úspory v bytových domech - výzva č. 78

Dotaci budete chtít využít na zateplení fasády, rovné střechy nebo například podhledu sklepa. Základní dotace začíná na 30 %, což reálně znamená u středně velké bytovky i 500 000 Kč pro vás k využití na tepelnou izolaci.

Koho se týká dotace na zateplení a jak o ni požádat

Na dotaci pro zlepšení tepelně-technických vlastností konstrukcí na obálce budovy může dosáhnout každý majitel bytového domu nebo společenství vlastníků jednotek (kromě fyzických osob nepodnikajících).

Při vyřizování je možné postupovat zcela jednoduše přes nás, kdy vám dotaci kompletně vyřídíme a následně provedeme také celou realizaci. Počítejte také s tím, že bude pro projekt nutné vyřídit stavební povolení, které je součástí žádosti o dotaci.

O vše ostatní se postaráme. Zhotovíme projektovou dokumentaci, zajistíme dopravu, dodáme ověřené a spolehlivé technologie a realizujeme zateplení zcela na míru vašim požadavkům.

Máte zájem o vyřízení dotace na zateplení bytového domu bez starostí? Chcete svěřit realizaci do rukou profesionálů s dlouholetou tradicí, kteří si zakládají na kvalitě použitých materiálů i skvěle odvedené práci? Neváhejte nás kontaktovat přes formulář níže.